14 лютого - День усіх закоханих!

П’ять екранізацій літературних творів отримали державне фінансування

Рада з державної підтримки кінематографії затвердила перелік кінопроєктів-переможців Сімнадцятого пітчингу Держкіно. Про це йдеться на сайті Державного агентства з питань кіно.У відборі переміг 31 проєкт. П’ять з них – екранізації українських літературних творів, а саме:

«Зілля» Ярослава Войцешека за мотивами повісті Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала», сценаристка – Наталія Ворожбит. Бюджет майбутньої стрічки – 44 мільйони 800 тисяч гривень, з них 25 мільйонів державної підтримки. Початок зйомок драматичного етнотрилера запланували на квітень 2022 року, прем’єру – на жовтень 2023-го. «Фатальна красуня-млинарка, Тетяна закохується до нестями в Гриця, навіть не підозрюючи, що він уже обіцяв одружитися з лагідною Насткою, яка роками чекає на весілля зі своїм складним та суперечливим обранцем. Шалені стосунки Тетяни та Гриця − це від початку приречений зв’язок, від якого страждають Настка, закоханий у красуню-млинарку Петро та молодша сестра Гриця − Ясна. У повітрі наче завмирає питання і біль − хто перший з них отримає зрадницького ножа в закохане серце? Але найгірше, що їхня любов відкриває двері примарам минулого, містичним таємницям, вбивствам та отруєнням, в які вплетені мати Тетяни та справжня мати Гриця − циганка Мавра та їхні коханці», − йдеться у стислому описі кінопроєкту.

«За двома зайками» Антона Щербакова за мотивами п’єси Михайла Старицького «За двома зайцями», сценаристи – Микола Куцик, Ярослав Стень, Богдан Гациляк. Бюджет майбутньої комедійної стрічки – 17 мільйонів 472 тисячі гривень, з них 9 мільйонів 72 тисячі державної підтримки. Початок зйомок запланували на квітень 2022 року, прем’єру – на жовтень 2022-го. «Потрапивши до складної фінансової ситуації київський авантюрист Алекс Голік і на мить не задумується, як вирішити проблему чесним способом: він вирушає у нову аферу, плануючи стати зятем місцевого царька Подільського району. Майбутнє одруження не зупиняє його від флірту з молодою невинною красунею, що стає проблемою – її опікун, суворий ветеран спецслужб, змушує його одружитись. Перед Алексом постав складний вибір», – йдеться в анотації.

«Уроки толерантності» Аркадія Непиталюка за мотивами п’єси Ігоря Білиця «Гей-парад», який став сценаристом майбутнього фільму. Початок зйомок запланували на квітень 2022 року прем’єру – на грудень 2022-го. Бюджет трагікомедії 24 мільйони 997 тисяч гривень, з них 19 мільйонів 997 тисяч державної підтримки. «Провінційна українська родина, бажаючи європеїзуватися, підписується на державну програму «Уроки толерантності». За умовами програми до них прикріплюють гея з Німеччини. І у містечку прокидається досі прихована гомофобія», − йдеться в анотації.

«З Новим кРоком» Дениса Тарасова за мотивами збірки розповідей Анни Демидової «П’яна ялинка», сценарист – Артем Кобзан. Початок зйомок запланували на грудень 2021 року, прем’єру – на грудень 2022-го. Бюджет майбутньої комедії 18 мільйонів 561 тисяча гривень, з них 14 мільйонів 849 тисяч державної підтримки. «Герої історій 31 грудня опинились у справжній… катастрофі: когось кинула дружина, комусь довелось зустрічати новий рік в купе з незнайомцем, який випадково відрізав собі палець, комусь у таксі до Львова, хтось на вокзалі з холодцем, а хтось взагалі замовив власне вбивство! Але їх поєднує те, що вчинок кожного впливає на долю іншого», − йдеться в анотації до кінопроєкту.

«140 децибелів тиші» Романа Синчука за однойменним романом Андрія Бачинського, який став сценаристом фільму. Минулого року вийшов тизер майбутньої стрічки. Початок зйомок запланували на січень 2022 року, прем’єру – на весну 2023 го. Бюджет соціальної драми – 21 мільйон 196 тисяч гривень, з них 20 мільйонів державної підтримки.

Додамо, минулого року у конкурсі Держкіно отримали державне фінансування чотири екранізації.

       Коментарі