14 лютого - День усіх закоханих!


Планета толерантності

16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: «З метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно».
Наукова бібліотека до Міжнародного дня толерантності підготувала експрес-виставку «Планета толерантності», що демонструється на навчально-науковому абонементі. На виставці представлені видання: Кемеров В.Е «Взаимопонимание», «25-річчя Програми імені Фулбрайта в Україні» та ін. У періодичних виданнях ««Бібліотечна планета», «Інформаційний бюлетень з охорони праці» висвітлюються питання: «Формирование толерантных отношений у студенческой молодежи», «Толерантність-через бібліотеки –до миру і злагоди», «Про толерантність», «Будьмо толерантні» та ін.
У день толерантності за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості. Виховання толерантності в суспільстві повинно бути спрямоване на протидію впливу, що веде до неприйняття інших.
Україна – держава, в якій проживають різні національності та етнічні групи з різними релігіями, мовами та культурою. І це той скарб, який потрібно цінувати і який у жодному разі не повинен ставати приводом для виникнення конфліктів. Толерантність повинна стати принципом життя кожного з нас.

Коментарі