14 лютого - День усіх закоханих!

Життя без фальші

До сторіччя від дня народження Олександра Ісайовича Солженіцина (11 грудня) – відомого радянського письменника, історика, політичного діяча, наукова бібліотека підготувала експрес-виставку «Життя без фальші». На виставці демонструються відомі всьому світові книги автора: «Архіпелаг Гулаг», «Червоне колесо», «Раковий корпус», «Один день Івана Денисовича», «У колі першому» та інші.
Значну частину свого життя Солженіцин виступав проти комуністичних ідей і політичного устрою СРСР. З початком війни, не дивлячись на слабке здоров’я, пішов на фронт. За військові заслуги нагороджений двома почесними орденами. В той період біографії Олександром Солженіциним були написані літературні твори, зокрема – щоденники.
Він критично ставився до політики Сталіна, засуджував викривлене тлумачення ленінізму. За це був заарештований, засуджений на 8 років перебування в таборах. За роки засудження Олександром Солженіциним була проведена кропітка робота над творами «Люби революцію», «У колі першому», «Один день Івана Денисовича», «Знають істину танки». За свою політичну позицію автору довелося платити багато разів. Його твори забороняли. А через роман «Архіпелаг ГУЛАГ» Солженіцина знову заарештували і вигнали із країни. Повернутися на батьківщину йому довелося тільки наприкінці свого життя. Олександр Солженіцин – Лауреат нобелівської премії з літератури 1970 року.
Запрошуємо до перегляду експрес-виставки, яка демонструється на абонементі художньої літератури.

Коментарі