14 лютого - День усіх закоханих!

22 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

                                                     
     
    Все на землі, все треба берегти
                        
    – І птаха, й звіра, і оту рослину
                               
            Не чванься тим, що цар природи ти
                   
  Бо врешті, ти його частинка.
                                                                   
                                                                     (Б.Лепкий)


       День Землі покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища. У календарі існує два «Дні Землі», перше свято відзначається 21 березня (поблизу весняного рівнодення) і закликає людей до мирного співіснування. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, що запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція була схвалена й одержала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраски офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля. Також у цей день прийнято проводити просвітительські, пропагандистські заходи: семінари, фестивалі, мітинги, присвячені охороні навколишнього середовища.

         День Землі щорічно відзначається в 147 країнах. У багатьох містах України в рамках фестивалю заплановані як заходи «прямої дії» – очищення акваторій малих рік і водойм, прибирання територій, так і проведення ярмарків екологічних продуктів, виставок плакатів екологічної тематики, екологічних конкурсів із призами й подарунками, а також святкових концертів. У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті й збереження краси нашого спільного будинку. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя й дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий із монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлені ордена й медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир в усім світі»

У Міжнародний День Землі екологи закликають просувати використання інноваційних, екологічно чистих й енергоефективних технологій; впроваджувати енергетичні стратегії, засновані на використанні місцнвих відновлюваних джерел енергії; забезпечити фінансові стимули для прискорення розвитку “зеленої енергетики”. Земля вимагає нашої турботи та дбайливого ставлення до себе, збережімо її красу та неповторність для нащадків! Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!


Коментарі