14 лютого - День усіх закоханих!

Нова енергетика поєднує


З нагоди Дня енергетика, який Україна щороку святкує 22 грудня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Нова енергетика поєднує».

Символічно, що День енергетика співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна. І в цьому мабуть є сенс, що свято енергетиків затверджено Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу від 23-го травня 1966-го року. В суверенній Україні професійне свято День енергетика було додатково затверджено Указом № 522/93 Президента України від 12-го листопада 1993-го року.

Енергонезалежність – це новий образ сучасної України. Сьогодні енергетична політика України в цілому спрямована на енергозбереження і розвиток альтернативних, нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії. Майбутнє людства за нетрадиційними джерелами енергії, які по собівартості дешевше за традиційні.

Одним з перспективних напрямків відновлювальної енергетики є біоенергетика. Цей напрямок об’єднує способи отримання енергії з відходів, біопалива з рослин, використання нетрадиційних видів палива. У біоенергетиці використовують сміття з будівництва, від вирубки лісу, від виробництва паперу, від фермерських господарств, сміття з міських звалищ і так само виробляється природним чином метан.

На виставці представлені закони України стосовно енергетики, науково-популярні, науково-виробничі, фахові періодичні видання: «Аграрний тиждень», «Винахідник і раціоналізатор», «Біоенергетика», «Енергетика та електрифікація», «Промелектро», «Новое время страны», газета «Агробізнес сьогодні». Навчальні посібники науковців нашого університету, наукові видання, монографії, в яких висвітлюються пріоритети розвитку біоенергетики: В. Кюрчев «Альтернативне паливо для енергетики АПК», Н. Мхитарян «Энергетика нетрадиционных  и возобновляемых источников энергии», А. Долінський «Нанотехнології в енергетиці», В. Жарков «Нетрадиційні джерела енергії»,  «Технології та обладнання для використання поновлювальних джерел енергії в сільському господарстві» під редакцією В. Кравчука. Монографії: «Біопалива (технології, машини і обладнання)» під редакцією В. Дубровіна, С. Галько «Технології та засоби перетворення відновлювальних джерел енергії…», тощо.

Наукова бібліотека щиро вітаємо з професійним святом всіх працівників енергетичного комплексу, а особливо викладачів та студентів Енергетичного факультету ТДАТУ та запрошуємо до перегляду тематичної виставки.

Коментарі