14 лютого - День усіх закоханих!

Свято мужності і відваги


На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України. Народна мудрість стверджує, що Земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів.

До свята наукова бібліотека підготувала тематичну виставку-інсталяцію «Шляхами мужності і слави», на якій представлені видання: О. П. Раєнт «Усі гетьмани України», Д.В. Сухінін «Вогняні роси», І. Нечуй-Левицький «Запорожці», Б. Лепкий «Битва за Україну», Л. Косенко «Козаки», Проспер Меріме «Українські козаки», Нартов В. В. «Найвидатніші гетьмани та кошові отамани України», Бачинська О. А. «Українське козацтво. Золоті сторінки історії», А. Прихненко «Свернеш, с чего б ни начал, на войну», «Путін, Росія: війна», «Усна історія російсько-української війни», Р. Кулик «2014: початок російсько-української війни», М. Матіос «Приватний щоденник …Майдан. Війна…» та інші.

Одна із сторінок виставки присвячена 425-річчю від дня народження Богдана Михайловича Хмельницького (1595-1657), гетьмана України, державного, військового діяча, полководця, дипломата.

Вже понад чотири роки поспіль у науковій бібліотеці представлена і «Козацька історична бібліотека», бо сьогодні, коли йде становлення незалежної України, як ніколи, актуальним є вивчення героїчного минулого нашого народу.

У історичній бібліотеці зібрані праці істориків та публіцистів, унікальні документальні та художні видання про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Це насамперед праці Дмитра Яворницького «Історія запорізьких козаків» у трьох томах, що є найбільш повним історичним дослідженням, яке охоплює період 1471- 1734 рр.; Миколи Аркаса «Історія України-Русі» − це перша історія нашої України, видана в 1908 р. у Петербурзі українською мовою, яка висвітлює історію козацтва від заснування Запорізької Січі до її руйнування.

Широко представлені видання про героїв козацької України – гетьманів, полковників, сотників, козацьких ватажків – Б. Хмельницького, І. Мазепи, П. Скоропадського, І. Сірка тощо.

В історичному минулому України були роки процвітання і тяжкі роки поневолення. Наша українська земля полита потом і кров’ю сотень поколінь працелюбних і героїчних предків, тож шануймо історію нашого великого народу та сьогодення воїнів-захисників АТО, які і сьогодні продовжують героїчну сторінку нашої історії. Не встигли загоїтись важкі рани Другої світової війни, як 2014 року на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гармат, де воюють найкращі сини України.

Які вони — українські воїни різних століть? Змінювались обладунки, зброя, воєнні тактики та способи формування військ. Та незмінним залишився волелюбний дух, незламність і здатність до саможертовності, яка дивує увесь світ.

Сьогодні ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності людям, які захищали Соборність і незалежність України в 20 столітті і продовжують її відстоювати в 21 столітті.

Схилимо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв неоголошеної війни на сході нашої країни. Вічна пам’ять та слава полеглим Героям України.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом наукової бібліотеки

Коментарі