14 лютого - День усіх закоханих!

Серед різних скарбів якими володіє людина, найдивовижнішим, безсумнівно є книга. Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, що може бути достойнішим? Ця місія випала саме бібліотекарям.
30 вересня починаючи з 1998 року в Україні щорічно відзначається Всеукраїнський день бібліотек. У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі — провідники у світ знань, подорожей, фантастики, наукових відкриттів. Їм відомі секрети класифікації книг, складання бібліографічних показників та каталогів.
Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів. Спробуйте тепер сказати, що бібліотеки — це минуле століття. Нічого подібного!
Доказ цьому відкриття таких бібліотек, як в англійському місті Бірмінгемі найбільшої в Європі публічної бібліотеки, на створення якої з бюджету міста було витрачено 188 мільйонів фунтів стерлінгів. Будівля Бірмінгемської бібліотеки складається з десяти рівнів: просторого входу та холу з мезоніном, нижнього підземного поверху із закритою терасою, чотирьох поверхів для громадського доступу та двох відкритих терас, також два окремих рівні займають архів і кімнати для працівників бібліотеки, а на останньому поверсі будівлі розташована кімната, присвячена Шекспіру.
Наукова бібліотека ТДАТУ також стала більш сучасною та адаптується до потреб відвідувачів, надаючи не тільки доступ до фонду, що налічує майже 400 тисяч примірників видань, а й створюючи електронний каталог, електронну бібліотеку (більше 40 тис. документів), електронний архів видань університету (репозитарій), проводячи сучасні мультимедійні заходи, створюючи пізнавальні відео-презентації. Web-сайт НБ, Блог та сторінка у Facebook – візитні картки бібліотеки у світовому інформаційному просторі.
У бібліотеці користувачі можуть працювати в Інтернет-мережі, отримати доступ до Wi-Fi.
До речі, Всеукраїнський день бібліотек — відмінний привід щоб завітати до бібліотеки, привітати співробітників з професійним святом, а ще дізнатись що з новинок з’явилося в фондах.
До свята наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Бібліотека – Всесвіт у зручному форматі», де представлені видання: «Бібліотечний форум», «Бібліотечна планета», брошури мультимедійних заходів та бесід-оглядів, які розробляє та роздруковує бібліотека та ін. В представлених періодичних виданнях висвітлюються питання: «Бібліотека у вимірі інклюзивних інформаційних технологій», «Місце бібліотеки університету в соціалізації студентів», «Telegram bots в библиотеке», «Інтернет-технології в бібліотеках» та ін.
Шановні колеги бібліотекарі! Щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек, бажаємо бути невтомними і наполегливими у ваших прагненнях до ідеалу і гармонії, бажаємо неодмінного зростання читацького попиту на книгу!
Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ

Коментарі