- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
90 років Віктору Васильовичу Овечко (1930-2013)
Вісімнадцятого червня цього року виповнюється 90 років від дня народження к. т. н., доцента кафедри МВЗ Віктора Васильовича Овечка (18.06.1930-11.09.2013).
Віктор Васильович Овечко закінчив МІМСГ у 1955 році за спеціальністю інженер-механік. Через рік розпочав свою трудову діяльність в інституті на посаді асистента кафедри ЕМТП, пізніше став старшим викладачем.
Овечко В. В. був одним з керівників експлуатаційної практики студентів, яка проходила на цілині. У 1957 році був нагороджений нагрудним знаком ЦК ВЛКСМ «За освоение новых земель».
Віктор Васильович активно займався науковими дослідженнями. У 1961-1962 роках ним була розроблена й виготовлена пересувна тензометрична лабораторія. У 1971 році захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата технічних наук «Методика ускоренных стендовых испытаний валковых жаток на надежность и долговечность».
У 1980 році колектив викладачів кафедри ЕМТП запровадив у практику ідею про збирально-транспортні колони, де б студенти, працюючи комбайнерами й помічниками комбайнерів, не тільки збирали врожай, але й формувалися як майбутні фахівці – інженери. Держава високо оцінила роботу польових колон, які успішно працювали в Запорізькій області протягом 10 років. За впровадження ідеї і організацію роботи колон, студенти-комбайнери і викладачі були нагороджені урядовими нагородами. К. т. н., доцент Овечко В. В. був нагороджений орденом «Знак пошани».
Віктор Васильович займався питаннями підвищення надійності й довговічності валкових жниварок. Протягом багатьох років проводив дослідження агротехнологічних показників роботи й параметрів жниварних агрегатів, розробляв заходи щодо підвищення якості й надійності жниварок, впроваджував у виробництво конструктивні технологічні заходи, які підвищували термін служби жниварок.
Наукові статті В. В. Овечка публікувалися у всесоюзних наукових та науково-практичних виданнях, збірниках Української сільськогосподарської академії, Таврійської державної агротехнічної академії та інших наукових установ. Був співавтором навчального посібника «Інженерна діяльність у сільськогосподарському виробництві», курсу лекцій «Вступ до спеціальності» тощо. З метою надання методичної допомоги інженерно-технічним працівникам була опублікована його книга «Збереження техніки – гарантоване».
За свою трудову діяльність Віктор Васильович неодноразово був відзначений почесними нагородами та відзнаками: орденами «Знак пошани», «За заслуги перед Запорізьким краєм», медаллю «Ветеран праці», знаками «Відмінник освіти України», «Відмінник аграрної освіти та науки», багаторазово отримував подяки і грамоти від керівництва університету.
В спогадах колег, студентів, співробітників університету Віктор Васильович назавжди залишився доброю, чуйною людиною та мудрим педагогом.
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі
Дописати коментар