- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Знайомтеся, нові періодичні видання. Аграрний сектор
До читального залу наукової бібліотеки ТДАТУ надходять нові періодичні видання. Радимо вам звернути увагу на часописи, які надійшли у квітні та травні.
«Агрономія Сьогодні»: журнал практичних порад для агрономів. Цей випуск присвячений одній з найбільш популярних і прибуткових культур України – соняшнику. Це видання надає велику кількість практичної сучасної інформації з питань вирощування цієї сільськогосподарської культури. Агрономи господарств, фермери, викладачі і студенти зможуть знайти для себе багато корисних дописів про світову та вітчизняну економіку, насінництво, сівбу, захист та живлення, збирання соняшнику. А розділ «Досвід господарств» став родзинкою видання, де зібраний напрацьований роками практичний досвід вирощування соняшнику. Журнал надходить до наукової бібліотеки ТДАТУ з початку 2020 року.
«Енерготехнології та ресурсозбереження»: науково – технічний журнал, виходить 4 рази на рік. В цьому році журнал – ювіляр! Йому – 60 років! За цей час у світ вийшло 335 його номерів. Журнал розрахований на спеціалістів різних галузей промисловості, співробітників науково-дослідних інститутів та дослідницьких лабораторій, а також викладачів вищих навчальних закладів та студентів. Журнал внесено до міжнародної бази наукового цитування ULRICH`SPERIODICCALSDIRECTORI, він реферується у Реферативному журналі та Базах даних ВІНІТІ РАН (Москва РФ), у журналі «Джерело» (Україна), представлений у повнотекстовій базі «Наукова періодика України». Журнал надходить до наукової бібліотеки ТДАТУ з 2020 року.
У журналі «Овочі та фрукти» №3 радимо звернути увагу на декілька цікавих статей викладачів ТДАТУ:
Нінова Г. В.Способи живлення при вирощуванні кавуна у богарних умовах південного степу України / Г. В. Нінова, Т. В. Герасько // Овочі та фрукти . – 2020 . – № 3 . – С. 20-22. Цю публікацію написали к.с.г.н., доценти кафедри «Плодоовочівництва, виноградарства та біохімії» нашого університету. Найбільш здатними до накопичення нітратів є гарбузові: кавуни, дині…Нітрати, потрапляючи до організму є небезпечним канцерогеном. Автори акцентують увагу на те, що система внесення добрив повинна відповідати грунтово-екологічним умовам, спеціалізації сівозмін, чергуванню культур, їх біологічним особливостям.
Литвиненко О. Чуфа- їжа фараонів / О. Литвиненко, Ю. Осадчий // Овочі та фрукти. – 2020. – № 3. – С.49-51. Чуфа, або земляний мигдаль, або тигровий горіх, або як називали цю рослину у давнину – смикавець, нині рідкісний гість на ділянках українців. Втім, на думку землевласника з Київщини Юрія Осадчого, вона може стати їжею майбутнього. До речі, за енциклопедичними даними, приблизно два мільйони років, так і було.
Дишкант Д.Технології шокового заморожування як ефективний інструмент збуту / Д. Дишкант // Овочі та фрукти. – 2020. – №3. – С.62-67. У наш час технології шокового заморожування суттєво розширюють можливості ведення бізнесу, у першу чергу у сільському господарстві. Шокове заморожування розширює сферу збуту продукції між регіонами та країнами.
Щомісячник «FARMER» № 3 присвячений в основному системі захисту і живлення рослин, грунту. Варта уваги публікація доктора с.-г. наук, професора Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Ярослава Цвея. У статті акцентується увага на те, що в Україні спостерігається різке зниження родючості грунту. Автор звертає увагу, що розробляючи систему удобрення культур, потрібно враховувати зону зволоження, тип грунту й урожайний потенціал культури:
Цвей Я.Стабілізувати грунт / Я. Цвей // FARMER. – 2020. – №3. – С. 62-67. Всеукраїнський науково-практичний журнал «Бджоляр» в одній із статей знайомить читачів, як працювати з бджолами навесні.
Бакєр С. Весна на пасіці / С. Бакєр // Бджоляр. – 2020. – №3. – С.13-21. Початок нового сезону. Як поводяться бджоли, в якому вони стані після зимівлі, що очікувати, як підвищити свою кваліфікацію? Стаття буде в нагоді і початківцям і професіоналам бджолярської справи.
На сторінках всеукраїнського мультимедійного журналу сучасного агропромисловця «Зерно» №3 радимо звернути увагу на статтю:
Драганчук М. «Сій густо, щоб не було пусто»? / М. Драганчук, В. Дробітько, М. Косолап // Зерно. – 2020. – №3. – С. 40-46. У цій публікації пропонується один із напрямів адаптування такого технологічного параметра,як норма висіву нашої основної зернової культури – пшениці озимої – вирощування її за технологією NO-till.
У головному журналі з питань агробізнесу «Пропозиція» №3 надруковано публікацію, яка може вас зацікавити:
Логінова І. «Ризик-менеджмент» для агронома / І. Логінова // Пропозиція. – 2020. – №3. – С.62-63. Сьогодні ні для кого не є новиною, що один із способів максимізувати врожай – дати рослині потужний старт і підтримувати силу росту протягом усього сезону. А головне завдання агронома полягає у мінімізації дії стресових факторів. Аграрій повинен стати ПРОАКТИВНИМ – тобто він повинен змінити кут зору з того, як долати стреси, на такий, як працювати їхнім попередженням або зниженням можливого негативного впливу.
Цікава пропозиція для тепличників у часописі «Овочівництво» №3:
Козак Г. Заморський імбир – альтернатива тепличним культурам / Г. Козак // Овочівництво. – 2020. – №3. – С.134-138. Для того, щоб виростити імбир, не обов’язково їхати в Індію або Африку. Це можна зробити навіть на підвіконні у своїй домівці. Для нього важливі комбінація світла, води, тепла, мінерального живлення і тривалість вегетаційного періоду. Цілком можливо, що й українські фермери невдовзі зможуть стати прибутковими виробниками імбиру в промислових масштабах.
У науково-теоретичному журналі «Вісник аграрної науки» №3 вас може зацікавити публікація:
Лимар В.А. Результати адаптивної селекції овочевих і баштанних культур в умовах змін клімату / В. А. Лимар, О. Г. Холодняк // Вісник аграрної науки . – 2020. – № 3. – С.50-53. За 20 років успішної роботи селекціонерів Південної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем створено понад 60 сортів овочевих і баштанних культур, які за своїми господарсько-цінними ознаками не поступаються світовим аналогам, а за стійкістю до шкодочинних факторів навколишнього середовища перевершують їх.
Часопис «Agroeхреrt» № 3 у розділі «Інноваційні технології» представляє публікацію Ірини Кравець, члена експертного комітету з розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації України:
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі
Дописати коментар