14 лютого - День усіх закоханих!

Роки війни – століття пам’яті

 Наукова бібліотека до 8-9 травня – Дня 
пам’яті та примирення й Дня перемоги 
над нацизмом у Другій світовій війні 1939–
1945 років підготувала стендову фото-
виставку «Пам’ять про незабутнє».
 представлені світлини воїнів-захисників – викладачів та студентів ТДАТУ – учасників Другої світової війни та унікальні документальні матеріали: бойові шляхи на карті, анкети воїнів, накази та листи про нагородження, матеріали про зниклих безвісти, списки захоронень, донесення про втрати.
Друга світова війна (1939–1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороби та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні.
Під час Другої світової війни було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР.
Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину.
В наших серцях зберігається пам’ять про людей, які загинули в ім’я волі і щастя наступних поколінь, зберігається в серцях тих, хто залишився живим, передається дітям, онукам, правнукам. Пам’ять серця житиме у віках!
Виставка демонструється на першому поверсі навчального корпусу №1. Запрошуємо до перегляду!
 

Коментарі