14 лютого - День усіх закоханих!


Scopus – інструмент підтримки дослідників

Для наукової бібліотеки, тиждень, що минув, пройшов під знаком Scopus.
На запрошення завідуючої кафедри менеджменту д. е. н., професора Нестеренко С. А., фахівці бібліотеки провели семінар-практикум по роботі з базою даних Scopus для викладачів кафедри. Мета такого заходу - сприяти використанню науковцями можливостей бази даних Scopus у практичній діяльності. На семінарі розглядалися наступні питання: вміст бази, інструменти пошуку, аналіз  та візуалізація даних Scopus, критерії відбору наукових видань для подальшої публікацій власних статей. Пошук проходив в режимі онлайн, що давало можливість одразу вирішувати всі питання, які виникали.
Долучились до вивчення алгоритму використання контенту та можливостей міжнародної наукометричної платформи Scopus і викладачі кафедри іноземної мови. Навчання відбулося за ініціативою наукової бібліотеки. Кафедра багаточисельна, тож зустріч була призначена у великій читальній залі. На заході були розглянуті приклади практичного використання ресурсу, обговорювались різні стратегії, які допомагають максимально ефективно знаходити необхідну інформацію, визначались кроки, які потрібно зробити, щоб опублікувати своє дослідження у західному журналі  та ін.
Доступ до електронної наукової бази даних Scopus, користування якою безкоштовно отримав ТДАТУ  та вміння правильно скористатись ресурсом, дозволяє науковцям університету працювати з найбільш актуальною інформацією, що сприяє якості досліджень і розробок вчених нашого вишу.
Приємно, що за останнім рейтингом Scopus, ТДАТУ піднявся на 20 позицій і значно покращив свої показники публікаційної активності.
Запрошуємо кафедри також долучатися до  семінарів наукової бібліотеки. Замовити проведення тренінгів та семінарів можна,
звернувшись у відділ науково-бібліографічної та інформаційної роботи (каб. 20), або за тел. 44-03-31.





Коментарі