14 лютого - День усіх закоханих!


100-річчя державних символів України

Наукова бібліотека до 100-річчя державних символів України підготувала експрес-виставку «Символи держави», яка демонструється на абонементі навчально-наукової літератури.
Україна має такі державні символи: Державний Прапор, Гімн, Герб, гривня. Національні символи − це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості.
Національний Гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Його більше століття тому написали поет П. Чубинський та композитор М. Вербицький. Слова гімну, які були надруковані вперше в 1869 році, так припали до серця всім українцям, що вони навіть приписали їх Т. Шевченку.
Герб-Тризуб був поширений в усіх князівствах Київської Русі, зазнав деяких змін (має понад 200 різновидів), але весь час зберігає первісну основу.
Справжній український прапор започаткований Михайлом Грушевським в УНР. Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця і взагалі Вищу Духовність. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння з надією, що вони не будуть нею зловживати.
1 березня виповнилося 100 років від дня ухвалення закону УНР про гривню. Гроші також є важливим атрибутом держави. Їх відсутність у 1917 році стала чи не найпершим серйозним викликом для Української Центральної Ради.
Шанобливе ставлення до державних символів, виховання патріотичних почуттів і гордості за власну країну є крихітною але дуже важливою сходинкою в закладенні духовних основ державності.


Коментарі