14 лютого - День усіх закоханих!

МИ – КОЗАЦЬКОГО РОДУ НАЩАДКИ


   «Козацтво – слава України… слава не поляже, а розкаже, що діялось на світі, чия правда, чия ривда і чиї ми діти…»
Т.Г. Шевченко    
         До Дня українського козацтва та Дня захисника України наукова бібліотека та ЦКІД 12 жовтня провели історично-патріотичне козацьке свято «Ми – козацького роду нащадки». До свята наукова бібліотека підготувала виставку-інсталяцію «Світочі козацького духу», на якій була представлена документальна та художня література про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

На козацьке свято завітав Голова ради старійшин Мелітопольського козацького полку, полковник Хохлов Генадій Олександрович, та звернувся з привітальним словом до студентів.

В виконанні студентів ТДАТУ прозвучали козацькі пісні та думи, а ведучі заходу перегорнули славні сторінки козацької епохи.

Нащадки славних козаків – команди факультетських куренів на «Козацьких розвагах» показали свої знання з історії козацтва та продемонстрували фізичну міць та силу.  Весело та завзято пройшли змагання з перетягування канату, «Добрий день, друже», «Бій півнів», «Конкурс писарів», де треба було за одну хвилину намалювати козака. В якості суддів виступили Хохлов Г. О., помічник ректора Грицаєнко І. М. та викладач кафедри СГН Михайлов В. В.

Всі команди гідно виступили на «Козацьких розвагах». Перше місце виборола команда «Дніпро» факультету АТЕ, що змагалась під гаслом «Борітеся-поборете», друге та третє місце поділили між собою команди «Чайка» – ІКТ та «Хортиця» – МТФ, четверте місце виборола команда енергетичного факультету «Вітрила», п’яте місце дісталось команді «Вершники» ФЕБ.

Українське козацтво – феноменальне явище світової історії, яке не має аналогів у інших народів. У минулому Україну називали «козацька земля», «козацька нація». Останні півтисячоліття багато вчених, державних і політичних діячів інших країн сприймали козацтво як дивовижний винахід українського національного генія. Упродовж століть козаки були наймогутнішою військово-оборонною і духовною силою.
Українське козацтво не зникло. І сьогодні існує безліч козацьких організацій, таборів, загонів, тільки в м. Мелітополь засновано шість козацьких куренів. Студентський козацький курінь у 2016 році організовано і в ТДАТУ, отаманом якого є Кондаков Іван.
Чисельні представники нинішнього козацького руху стоять на захисті нашої землі у зоні АТО. Дійсно, оживає дух козацький! Нехай він допомагає нашим воякам у боротьбі за мир в Україні. Нехай Покрова Пресвятої Богородиці захищає їх від ворожої навали.


Коментарі