14 лютого - День усіх закоханих!

Інтелектуальна спадщина людства

 «Чим більше проходить часу, чим далі просувається вперед наука, тим яскравіше розкривається значення, важливість і глибина наукових ідей…»
С. Р. Микулінський
До дня науки в Україні наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Інтелектуальна спадщина людства». Це свято було засноване в 1997 році і відзначається в третю суботу травня.

На виставці представлені науково-популярні та філософські праці, книги і журнали про відомих особистостей. Це насамперед корифеї науки Аристотель, Архімед, Дарвін, видатні особистості Ньютон, Ейнштейн, Ломоносов та ін. Окрема сторінка виставки присвячена фундаторам української науки В. Вернадському, Б. Патону, С. Корольову та Мелітопольським вченим-селекціонерам М. Сидоренку і М. Оратовському.

Науковий потенціал України вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки.

День науки – порівняно молоде свято для українських учених, хоча Національна академія наук України (НАНУ) була утворена ще 27 листопада 1918 року за уряду гетьмана Павла Скоропадського. Після того, як Україна увійшла до складу СРСР, серед подібних республіканських академій в Радянському Союзі НАН України завжди була в числі незаперечних лідерів.

Щороку до дня науки присуджується п’ять Премій Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Саме завдяки їм людство в своєму науково-технічному розвитку пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів у всесвіт. Наука не стоїть на місці, розвиваючись, вона вносить в наше життя все нові і нові технології, стає у пригоді на благо людству. День науки об’єднує працю багатьох творчих людей різних напрямків. Незважаючи на складність професії це нелегка, але цікава праця, а люди, які присвятили йому своє життя, це люди віддані і зацікавлені в кінцевому результаті своєї праці.

Коментарі