- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Ідея написання роману прийшла до неї після відвідування південних штатів Америки. Гаррієт побачила свою майбутню книгу під час недільного богослужіння в церкві. В її уявленні розгорнулася сцена смерті Тома. Після чого вона сіла писати роман, в якому показала жахи життя рабів на півдні країни. Письменниця не вигадувала факти, але спиралася на задокументовані розповіді рабів, яких вони з сестрою переховували в себе.
Книга стала маніфестом жителів північних колоній проти рабства. У 1851 році був надрукований перший розділ «Хатини дядька Тома». Друк тривав щотижня протягом десяти місяців. На закінчення видавець написав: «Ми не пам’ятаємо, щоб який-небудь твір американського письменника викликав би таку загальну, глибоку зацікавленість, як ця повість».
У 1862 році, через 11 років після публікації «Хатини дядька Тома», Гаррієт була запрошена до Вашингтона, щоб зустрітися з президентом Лінкольном.
Заслуговують уваги й інші твори письменниці, такі як: «Травнева квітка», «Дред, повість про Прокляте Болото» та інші.
Влітку 1896 року в віці 85 років Гаррієт Бічер-Стоу померла. Її поховали поруч з чоловіком в місті Ендовер, там, де стояв будинок, який називався «Хатина дядька Тома».
Роман «Хатина дядька Тома» було перекладено багатьма мовами. Українською його вперше видано у 1918 році. Він став справжнім маніфестом борців за скасування рабства.
Доторкнутись до творчого надбання письменниці ви зможете, звернувшись до наукової бібліотеки ТДАТУ.
Ольга Цикало, бібліотекар абонементу художньої літератури
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Коментарі
Дописати коментар